Kirsitubakas

Juba lähipäevil on kinodesse oodata järgmist sellesügisest uut Eesti filmi – lavastajatepaari Andres Maimiku ja Katrin Maimiku koostöös valminud filmi “Kirsitubakas” (Andres ja Katrin on nii stsenaristid kui ka režissöörid). Lisaks nimekatele lavastajatele ei jää selle poolest kuidagi alla ka näitlejate seltskond – osatäitjate seast leiab näiteks Maris Nõlvaku, Gert Raudsepa, Anne Reemanni ja Maarja Jakobsoni.

25322-default-katalog_2014_eastwest-comp_kirsitubakas_wf-2

Suhtedraama “Kirsitubakas” jutustab meile loo väikelinnas elavast 17-aastasest tütarlapsest Laurast, kellel on seal kohutavalt igav (kohe meenub loomulikult ju HU? laul “Depressiivsed Eesti väikelinnad“). Kõik sealne käib talle närvidele ja häirib teda – noormehed on nõmedad, ema tüütab ja ka kõik vähesed meelelahutused on ajast ja arust ning lastepärased. Laura elu muutub peale rabamatka, kus ta kohtub kompleksideta käituva Joosepiga, kellesse ta vaatamata oma kinnisele iseloomule ja mehe kummalisele käitumisele siiski armub. Eks film ongi üks suurem enese leidmise lugu ja vaataja peab minema kinno, et saada teada, kas suure vanusevahega suhe saab noore tüdruku jaoks elu (esimeseks) armastuseks. Filmist leiab nii huvitavat psühholoogilist mängu kui ka sotsiaalseid teemasid.

Film linastub 17. oktoobril ning seda saab Tallinnas muuhulgas vaadata Coca Cola kinos ja ka väärtfilmikinos. Kuigi tegemist ei ole lastefilmiga (alla 12-aastastele ei ole soovitatav), leiavad vähemalt keskkoolide vanemate klasside õpilased ehk koolivaheajal aega kinos just seda filmi kaeda ja olulistel teemadel kaasa mõelda.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s