Filmikonkurss

Peagi on käes Eesti Vabariigi 100. sünnipäev ning sel puhul korraldatav filmikonkurss on jõudnud ühte oma vaheetappidest. Nimelt on konkursile esitatud tööde seast välja valitud üheksa filmikavandit, mis jätkavad konkureerimist 5-7 vabale kohale. Alguses esitatud 152(!) tööst nüüdseks sõelale jäänud projektid arendatakse nüüd juba edasi tootmisvalmis projektideks ning jääb üle ainult põnevusega oodata, millised filmid linastuda saavad!

Märkimisväärne on loomulikult ka riigi rahaline panus – filmide jaoks on lubatud eraldada rohkem kui 10 miljonit eurot, mis on ligi kaks korda rohkem kui Eesti Filmi Instituudi selle aasta eelarve (5,3 miljonit eurot).

3426569t100hb072

Samas leiab konkursi juurest veel tähelepanuväärset – nimelt on üheksast alles jäänud tööst tervelt kuue puhul tegemist debütantidega! Mitte just küll tundmatute nimedega, kuid siiski filmialal tundmatute tegijatega.

Vanadest tegijatest leiab loetelust näiteks Rasmus Merivoo ning Heiki Ernitsa ja Janno Põldma. Viimaste puhul ei ole loomulikult kahtlust selles, millest hakkab uus film rääkima – on ju selle nimigi üpris reetlik “Lotte ja tuldpurskav lohe”. Koos Andrus Kivirähaga kirjutatud stsenaariumi järgi saab Lotte endale õe ning koos hakatakse kahe etnograafist sõbra abil maailma avastama.

Huvitavamatest projektidest tasub veel ära tuua Marko Matvere osalusega projekti “Viis senti vabadusele”, mis räägib Eestist põgenemisest 1944. aastal ning Leelo Tungla raamatute põhjal kirjutatud stsenaarium “Seltsimees laps”.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s