Mandariinid

mandariinid

Tere tagasi üle pika aja kallid lugejad! Suuremate uute kodumaiste filmiprojektide välja tulemisel on olnud nagu väike paus ja seetõttu pole ma ka leidnud ühtegi väga head teemat, mille kohta siia üks uus ja värske postitus lisada. Kuid nüüd võtsin vastu otsuse, et postitan ühel juba veidi vanal teemal, mis on saanud uue kuue.

Nimelt on võimalik taas kinodes vaadata Eesti osalusega valminud filmi “Mandariinid“. See on suurepärane võimalus neile, kellel jäi algse linastumise aegu film nägemata. Ja need uued seansid on kinodes seetõttu, et nüüdseks on ju tegemist Kuldgloobuse auhinna nominendi ja Oscari auhinna kandidaadiga. Seega kõik kinno viga parandama ja miks ka mitte seda uuesti vaatama!

Paar sõna filmist endast ka neile, kes teemaga üldse kursis ei ole. Film valmis Eesti ja Gruusia koostöös ja see räägib sündmustest, mis toimusid Abhaasias asunud eestlastega asustatud külas 1992. aastal (kui käis kodusõda, millega abhaaslased tahtsid iseseisvaks saada). Filmi ühes peaosas mängib eestlane Lembit Ulfsak ja kõrvalosast leiab tuntud lavastaja Elmo Nüganeni ja näitleja Raivo Trassi. Filmi ajaks on paljud eestlased abhaasiast Eesti ära sõitnud ja sinna on jäänud vaid vähesed. Nende külani jõuab sõda, peetakse lahing ning tegelase Ivo koju satuvad kaks vigastatud – üks grusiin ja üks abhaaslane. Ning sellest saabki lugu alguse.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s