Risttuules ja Must alpinist

Tere jälle kallid lugejad. On küll esimene naljakuu päev ja mõtlesin, et äkki ei ole hea päev postituse tegemiseks, kuid otsustasin siiski riskeerida 🙂 Lisaks püüan valida sellised teemad, mis ei jäta ruumi võimalusele, et tegemist oleks aprillinaljaga. Püüame siin ikka tõsist joont hoida, eks 🙂

Kõigepealt tahtsin teavitada kõiki, kes veel sellest kuulnud ei ole, et ETV ekraanilt on selle nädala reedel võimalik näha noore režissööri Martti Helde eelmise aasta filmi “Risttuules“, mis põhineb 1941. aasta juuniküüditamise sündmustel. Film põhineb tõsielusündmustel ja räägib meile huvitavas filmikeeles kümnete tuhandete eestlaste saatusest. Kuna film valiti ju kriitikute poolt eelmise aasta parimaks Eesti filmiks, siis võiks juba selle pärast filmi ära vaadata 🙂 Kuigi paljudel on see ju juba nähtud ka.

Teine uudis puudutab aga vana filmi asemel uut filmi. Nimelt on valmimas uus mängufilm “Must alpinist”, mille režissöör on Urmas Eero Liiv, kes käis filmi üles võtmas aga meie idanaabri juures – nimelt Siberis Burjaatias. Film ei ole veel päris valmis, kuid kuna tegemist on põnevikuga, siis ootan seda väga. Selliseid filme siin ju väga sageli ei tehta. Ja nüüd veidi filmist – tegemist on nõuka ajal aset leidnud sündmustel põhinev õudussugemetega noortefilmiga, mis räägib Eesti tudengite talvematkagrupist, kes Siberis hirmsate sündmuste keskele satub. Kõlab huvitavalt ja loodetavasti on võttegrupil õnnestunud kõik see ka filmilindile saada.

Alpinist

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s