August

Käsilased

Kuidagi on nii sattunud, et praegu on sarnaselt kogu muu ilmaga ka kinos selline mitmendat kuud “igikestev” spliin. Pole nagu midagi väga röögatut uut ja lahedat (rääkimata üldse kodumaiste filmide vallast) ning kogu kinoelu kulgeb vaikselt. Järjest tulevad uued välismaised filmid, peamiselt ilma erilist lainetust tekitamata. Kui vist välja arvata hiljuti linastunud “Käsilased“, mis on tekitanud palju vastukaja ning millest räägitakse igal poole. Käsilastest (ehk nn “minionidest”) on raske ka mööda vaadata, sest ükskõik, kuhu sa poes oma silmad suunad, ikka on seal nende tegelaste piltidega tooted. Ja seda ikka seinast seina; kommidest kuni vist ma ei tea wc-paberini välja 😀 No väikese liialdusega muidugi.

Kodumaistest filmidest on “suurtesse” kinodesse alles jäänud vaid “Supilinna salaselts”, mida veel aeg-ajalt näidatakse. Kuid eks seegi on varsti maha minemas. Ning siis on (nii palju kui mina tean) tulemas päris pikk paus enne kui oktoobri alguses jõuab linadele nõukaaegse tegevusega põnevik “Must alpinist”. See on kindlasti ootamist väärt ning seega tuleb lihtsalt kuidagi mööda saata see vaikne suvine kinoaeg.

Aga ega see raske olegi, sest suvel ju peaks tegema midagi muud, mitte siseruumides oma aega veetma. Aeg-ajalt leiab ka mõningaid väljas filmide näitamise üritusi ning võimalik on ju ka käia teatris. Edukat puhkusteaja lõppu (tõesti, sügis läheneb!) ning head kinosügist!

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s