Dokid + Roukli

Nüüd on küll suvine vaikus läbi ja kino mäsleb sügisestes tuultes ning selle kõige kannul on linadele jõudnud taas ka ports väga vaatamist väärt kodumaist kraami. Selles postituses tutvustan põgusalt kohe kolme siinset filmi.

Esiteks dokumentaalfilm “Englas. Vana soldat“, mis räägib ühest meie kõige kuulsamast maadlejast. Tegemist ei ole aga tavalise ajaloofilmiga, vaid asja teeb põnevaks see, et endiselt hea tervise juures olev juba 90 aastat vana August Englas ise kommenteerib oma elu.

Teine dokumentaalfilm on midagi kultuurihuvilistele – “Unditund”. Nimelt on Maria Avdjuško käe all valminud ilmselt suurepärane ülevaade ühest Eesti kultuuriloo kõige tähtsamast tegelasest üldse – Mati Undist. Kahjuks ei ole ma seda filmi ise näinud, kuid erinevalt eelmisest filmist peab selle kindlasti ära vaatama. Olen suur tema loomingu austaja.

Roukli

Nüüd aga lõppu väike maiuspala – nimelt on just kinodesse jõudnud Veiko Õunpuu värskeim mängufilm “Roukli“. Sarnaselt tema muule loomingule on seegi veidi piire kompiv ja katsetav ning on ju tegemist suuresti “hooandjate” toel valminudfilmiga. Samas on filmi teema mõnes mõttes ka tänapäeval aktuaalne, kuigi räägib ajaloost: sõda; talu, kuhu saabuvad põgenikud. Kõik see paneb aga inimeste omavahelised suhted proovile ja selle tulemuseks on väga haarav ning mõtlemapanev film. Soovitan soojalt kõigil ära vaadata, sest niipea nii head kodumaist filmi ei näe 🙂

Lisaks valiti ju see väikese eelarvega tehtud film juba Tokyo väga tähtsa festivali kavva.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s