2016 tuleb tõeline Eesti filmi aasta

Sellel aastal linastub rekordiliselt uusi Eesti filme. Minu andmetel on vähemalt 10 suuremat projekti, lisaks siis veel erinevad dokumentaalid ja pisemad projektid.

Jaanuaris tuleb ekraanile Kadri Kõusaare “Ema”, mis räägib koomasse langenud poega hooldavast emast ja tema raskustest.

Märtsis esilinastub “Polaarpoiss”, mis on pigem mõeldud nooremale vaatajaskonnale. Samuti ilmum märtsis suhtedraama “Perekonnavaled”. Viimane kuulub kindlasti ka minu peab vaatama nimekirja, sest seal astub üles ka Tambet Tuisk kes on kindlasti üks mu lemmikuid.

Aprillis pakub meelelahutust komöödia “Päevad, mis ajasid segadusse”, mis viib meid tagasi üheksakümnendatesse ja kus suurepärase näitlejatenimistu eesotsas troonib Hendrik Toompere jr. Taas kindlasti kohustulik vaatamine.

Suvi on uute filmide osas rahulikum aga juba septembris jõuab ekraanile põnevusfilm “Luuraja ja Luuletaja”, kus peaosas on Jan Uuspõld. Muide samadelt tegijatel on tulnud ka “Seenelkäik”, nii et tõotab tulla hea film. Treiler igatahes on paljulubav.

Oktoobris jõuab meieni armastusdraama “Õnn tuleb magades”.

Sügisel esilinastub ka Andrus Käivirähku menukti “Rehepapp” ainetel vändatud “November”. Kuigi pean ütlema, et treiler jätab mind külmaks kui isegi pigem ei tekita negatiivseid emotsioone, siis armastusest Kivirähku loominu vastu, lähen seda siiski vaatama.

Ning aasta lõppu jääb veel kaks suurepärast filmi. Esimene neist on “Keti lõpp”, mis on Linnateatri samanimelise etenduse ekraniseering. Peaosades on Maiken Schmidt ja Hendrik Toompere jr ning tegevus toimub burgeriresotranis. Teine aga psühholoogiline draama “Teesklejad”, kus on peaosades Priit Võigemast ja Mirtel Pohla.

Selle aasta tõenäoliselt suurim kohalik kassahitt “Klassikokkutulek” esilinastub juba veebruaris. Peaosades Mait Malmsten, Henry Kõrvits ja Ago Anderson. Treiler on igatahes positiivne nagu ka näitlejate nimekiri.

klassikokkutulek_markus

No ja loomulikult tuleb pöialt hoida ka filmile “Vehkleja”, mis on küll eelmise aasta film kuid kandideerib kuldsele gloobusele ja loodetavasti saab ka oskarite nominatsiooni.

Igatahes suurepärast filmiaastat ja ilmselt kõik leiavad siit midagi endale meelepärast.

 

 

Advertisements

One thought on “2016 tuleb tõeline Eesti filmi aasta

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s